Програма і методики викладання

65 % учнів, що зараз навчаються у початковій школі, будуть зайняті у профессіях, які ще не існують. Отже, мета сучасної школи - перш за все сприяти розвитку людини адаптивної та різнобічно компетентної; уникнути формування навченої безпомічності, ригідності й надспеціалізації мислення. Тому ми розробили нашу програму, комбінуючи передові методики найкращих шкіл Ізраїлю і Сінгапуру.
Сінгапурські методи побудови класів, імплементовані в НУШ
Предметний (академічний) блок базується на поєднанні НУШ із Сінгапурськими методами ведення класів
Проектна діяльність за Ізраїльським взірцем
Проектний блок базується на демократичному принципі побудови діяльності за Ізраїльським взірцем
Сінгапурський метод:
у чому він полягає?
Традиційний метод навчання центрується навколо педагога, приймає переважно форму лекції, змушує учнів конкурувати за увагу викладача і дозволяє опитати безпосередньо лише кількох обраних протягом уроку. Це досвід емоційно виснажливий і не надто адекватний вимогам світу, до життя у якому готуються сучасні школярі. З Сінгапурською школою справи зовсім інакші.

Рухома структура класної роботи. Сінгапурська методика навчання надає педагогам набір з більш ніж 250-ти формул класної активності та взаємодії, так званих "структур", із котрих ті у вільній формі конструюють неповторні, проте чітко й щільно організовані уроки.

  • Гнучкий принцип організації навчального процесу збільшує розмаїття форм та засобів, що стимулюють креативність, когнітивну та творчу активність учня;
  • Простий, чітко заданий алгоритм форм діяльності сприяє призвичаєнню до самодисципліни, розвиває навички ефективної комунікації у рамках строгих часових обмежень.

В основі Сінгапурського методу побудови навчального процесу - комунікативність та співпраця учнів.

  • Замість незмінного сусіда по парті учень знаходиться в осередку кількох навчальних партнерів;
  • Для повторення та актуалізації знань клас групується у кластери за рівнем академічної успішності. У рамках цих груп учнів заохочують дослухатися один до одного, ділитися інформацією та міркуваннями з поставлених перед групою питань, цінувати сильні сторони один одного та за нагоди загартовувати слабкі;
  • Учнів заохочують ставити питання та навіть дискутувати з викладачем.

До уроку залучений увесь клас: на уроці вчитель намагається опитати кожного. У поєднанні з постійною груповою роботою та циркуляцією навчальних партнерів це означає, що учням, незалежно від їх рівня, доводиться вчитися самостійно думати, відповідати на поставлені питання, доповнювати один одного, додавати до загалу думок.

Змінюється роль вчителя. Замість ролі поліціянта вчитель виконує роль навігатора, що допомагає дітям орієнтуватися у просторі знань та можливостей та максимально актуалізувати власні здібності. Вчитель вже не є єдиним джерелом знань у класі; серед учнів відбувається постійний обмін інформацією та ідеями.

Чому саме Сінгапурський метод?
З усього світового розмаїття освітніх методів, Сінгапурський найкраще сприяє розвитку навичок та якостей, необхідних випускникові, аби адекватно зустріти вимоги сучасної глобалізованої економічної системи - економіки "інформаційного капіталу".
Висока функціональна грамотність
Адаптивність
Креативність
Динамічний підхід до вирішення проблем
Комунікативна гнучкість та звичність до співпраці
Емоційний інтелект
Вміння приймати поразки та розряджати негаразди
Стресостійкість, вміння ефективно працювати з обмеженнями
Сінгапур займає лідуючі 1 і 2 місце найоб'ємнішого міжнародного рейтингу систем шкільної освіти PISA по всім трьом категоріям: математика, науки, читання.
Сінгапурська методика демонструє неабияку здатність залучати до навчання учнів, що зазвичай відстають академічно.
Підходи Ізраїлю: які вони?
У своїй навчальній методолгогії ми поєднуємо Сингапурські методи побудови класів, імплементовані в НУШ, залучені у процесі засвоєння предметної частини програми, із проектною діяльністю за демократичним Ізраїльським взірцем.

В основі Ізраїльського взірця лежать принципи поваги до автономності учня та намагання стимулювати у нього інтерес до самостійного опанування матеріалу. Школярі мають змогу обирати та впливати на весь проект: від його теми до форми втілення; самостійно оцінюють та дають зворотний зв'язок однокласникам. Вчителі у цьому процесі слугують модераторами.

Ізраїльський підхід постулює: мотивація учнів — основа їх успіху й креативності. Більший простір для творчої та концептуальної свободи стимулює цікавість дитини, відкриває ширший потенціал для зворотнього зв'язку та взаємності відносин між учнем та викладачем.

Залиште контактну інформацію і ми вам зателефонуємо найближчим часом